Composiciˇ del Ple Municipal
El Ple Municipal Ús l’˛rgan de mÓxima representaciˇ polÝtica dels ciutadans en el govern de la vila.
Les sessions ordinÓries del Ple de la corporaciˇ se celebren amb carÓcter bimestral, i tenen lloc l'˙ltim dijous no festiu del mes que pertoqui, a les 20.00 hores, a la Sala de Sessions de l'Ajuntament.

El consistori santvicentÝ estÓ format, en el Mandat 2015-2019, per 13 regidors electes:

Miquel └ngel MartÝnez i Camarasa     CiU

Miquel └ngel MartÝnez i Camarasa

Alcalde i regidor d'Atenciˇ al CiutadÓ, Benestar Social, Comunicaciˇ, Governaciˇ, Medi Ambient, Mobilitat, Recursos Humans, i Solidaritat i Cooperaciˇ.
A/e: alcaldia@svmontalt.cat 


Amadeu Clofent     CiU

Amadeu Clofent i Rosique

Portaveu de CiU, 1r Tinent d’alcalde i regidor de Participaciˇ Ciutadana, Gestiˇ Econ˛mica i Cultura 
A/e: aclofent@svmontalt.cat 


M. Llu´sa Grimal     CiU

M. Llu´sa Grimal i ColomÚ

2a Tinent d’alcalde i regidora de Sanitat, Salut i Consum, i Ensenyament
A/e: mallgrimal@svmontalt.cat 


Enric Miralles     CiU

Enric Miralles i Torres

3r Tinent d’alcalde i regidor d’Urbanisme, Noves Tecnologies i Gestiˇ EnergŔtica
A/e: emiralles@svmontalt.cat 


Gemma Duran     CiU

Gemma Duran i Franch

Regidora de Promociˇ Econ˛mica i Ocupaciˇ, Comerš, Turisme, Joventut i Gent Gran
A/e: gduranf@svmontalt.cat 


Robert Subirˇn     CiU

Robert Subirˇn i Olmos

Regidor de Serveis Municipals i Esports
A/e: rsubiron@svmontalt.cat 


Jaume Arcos     9 SV

Jaume Arcos i Vinyals

Portaveu de 9 SV
A/e: jarcos@svmontalt.cat 


Jaume GumÓ     9 SV

Jaume GumÓ i Noel

Regidor de 9 SV
A/e: jguma@9sv.cat 


Enric Pardo     ERC

Enric Pardo i Matas

Portaveu d'ERC 
A/e: epardo@svmontalt.cat


Berta Sala     ERC

Berta Sala i Casanovas

Regidora d'ERC
A/e: bsala@svmontalt.cat 


Benito PÚrez     C's

Benito PÚrez i Gonzßlez

Portaveu de C's
A/e: bperez@svmontalt.cat 


Xavier Sandoval     PSC

Xavier Sandoval i Carrillo

Portaveu del PSC
A/e: jsandoval@svmontalt.cat 


Jacobo GarcÝa-Nieto     PP

Jacobo GarcÝa-Nieto i VidegaÝn

Portaveu del PP
A/e: jgarcia@svmontalt.cat