www.svmontalt.cat
El Ple Municipal és l’òrgan de màxima representació política dels ciutadans en el govern de la vila.
Les sessions ordinàries del Ple de la corporació se celebren amb caràcter bimestral, i tenen lloc l'últim dijous no festiu del mes que pertoqui, a les 20.00 hores, a la Sala de Sessions de l'Ajuntament.

El consistori santvicentí està format, en el Mandat 2015-2019, per 13 regidors electes:

Miquel Àngel Martínez i Camarasa     CiU

Miquel Àngel Martínez i Camarasa

Alcalde i regidor d'Atenció al Ciutadà, Benestar Social, Comunicació, Governació, Medi Ambient, Mobilitat, Recursos Humans, i Solidaritat i Cooperació.
A/e: alcaldia@svmontalt.cat 


Amadeu Clofent     CiU

Amadeu Clofent i Rosique

Portaveu de CiU, 1r Tinent d’alcalde i regidor de Participació Ciutadana, Gestió Econòmica i Cultura 
A/e: aclofent@svmontalt.cat 


M. Lluïsa Grimal     CiU

M. Lluïsa Grimal i Colomé

2a Tinent d’alcalde i regidora de Sanitat, Salut i Consum, i Ensenyament
A/e: mallgrimal@svmontalt.cat 


Enric Miralles     CiU

Enric Miralles i Torres

3r Tinent d’alcalde i regidor d’Urbanisme, Noves Tecnologies i Gestió Energètica
A/e: emiralles@svmontalt.cat 


Gemma Duran     CiU

Gemma Duran i Franch

Regidora de Promoció Econòmica i Ocupació, Comerç, Turisme, Joventut i Gent Gran
A/e: gduranf@svmontalt.cat 


Robert Subirón     CiU

Robert Subirón i Olmos

Regidor de Serveis Municipals i Esports
A/e: rsubiron@svmontalt.cat 


Jaume Arcos     9 SV

Jaume Arcos i Vinyals

Portaveu de 9 SV
A/e: jarcos@svmontalt.cat 


Jaume Gumà     9 SV

Jaume Gumà i Noel

Regidor de 9 SV
A/e: jguma@9sv.cat 


Enric Pardo     ERC

Enric Pardo i Matas

Portaveu d'ERC 
A/e: epardo@svmontalt.cat


Berta Sala     ERC

Berta Sala i Casanovas

Regidora d'ERC
A/e: bsala@svmontalt.cat 


Benito Pérez     C's

Benito Pérez i González

Portaveu de C's
A/e: bperez@svmontalt.cat 


Xavier Sandoval     PSC

Xavier Sandoval i Carrillo

Portaveu del PSC
A/e: jsandoval@svmontalt.cat 


Jacobo García-Nieto     PP

Jacobo García-Nieto i Videgaín

Portaveu del PP
A/e: jgarcia@svmontalt.cat